1 of 2 images
Real Steel Stella Folder Blue
2 of 2 images
Real Steel Stella Folder Blue
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Blue G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Blue
Code: RSL-KN-RS7059-7059
MPN: 7059
UPC: 871373562958
List: $99.50Save 54%
$45.99
Product Info for Real Steel Stella Folder Blue
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish VG-10 stainless blade. Blue G10 handle. Slip joint. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Real Steel Stella Folder Blue:
| Manufacturer: | Real Steel |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Blue G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Blue |
Package Contents:
- Real Steel Stella Folder Blue
Real Steel Stella Folder Blue Orderable Models
List of Orderable Models
- Real Steel Stella Folder 3.00 in Folding Knife, Blue G10, 7059 , MPN: 7059 , UPC: 871373562958 , Code: RSL-KN-RS7059-7059
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare