Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.88 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 5V6-KN-REVDUODBRN-DUODROPBRN
MPN: DUODROPBRN
UPC: 850034515991
Product Info for Revo Duo Linerlock Drop Point Brown 2.88 in Stainless Steel Folding Knife
3.88" (9.86cm) closed. Black stonewash finish 9Cr18MoV stainless drop point and guthook blades. Brown G10 handle. Stainless bolster(s). Lanyard hole. Pocket clip. Clam packed.![]()
Specifications for Revo Duo Linerlock Drop Point Brown 2.88 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Revo Knives |
| Blade Length: | 2.88 in |
| Closed Length: | 3.88 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Revo Duo Linerlock Drop Point Brown
Revo Duo Linerlock Drop Point Brown 2.88 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Revo Duo Linerlock Drop Point Brown 2.88 in Folding Knife, Brown G10, DUODROPBRN , MPN: DUODROPBRN , UPC: 850034515991 , Code: 5V6-KN-REVDUODBRN-DUODROPBRN