Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.88 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Orange G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Orange
Code: 5V6-KN-REVDUODORG-DUODROPORG
MPN: DUODROPORG
UPC: 850034515120
Product Info for Revo Duo Linerlock Drop Point Org 2.88 in Stainless Steel Folding Knife
3.88" (9.86cm) closed. Black stonewash finish 9Cr18MoV stainless drop point and guthook blades. Orange G10 handle. Stainless bolster(s). Lanyard hole. Pocket clip. Clam packed.![]()
Specifications for Revo Duo Linerlock Drop Point Org 2.88 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Revo Knives |
| Blade Length: | 2.88 in |
| Closed Length: | 3.88 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Orange G10 |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Revo Duo Linerlock Drop Point Org
Revo Duo Linerlock Drop Point Org 2.88 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Revo Duo Linerlock Drop Point Org 2.88 in Folding Knife, Orange G10, DUODROPORG , MPN: DUODROPORG , UPC: 850034515120 , Code: 5V6-KN-REVDUODORG-DUODROPORG