1 of 2 images
Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set
2 of 2 images
Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
Customer Reviews
Most Recent Reviews
These knives are small and very light. Not exactly what I was expecting. I didn’t pay attention to the description/size specs, otherwise I probably wouldn’t have purchased them. They’re still fun. The wrapped handle is nice.
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 6 in
- Color:
- Black
Code: 18D-KN5-CN211540-211540
MPN: 211540
UPC: 801608015409
List: $41.99Save $2.00
$39.99
Product Info for Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set 3.50 in Stainless Steel Throwing Knife
6" (15.24cm) overall. 3.5" (8.89cm) stainless blade. Black cord wrapped handle. Finger ring. Six each blade finish: satin and black. Boxed.![]()
Specifications for Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set 3.50 in Stainless Steel Throwing Knife:
| Manufacturer: | Rite Edge |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 6 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Cord Wrapped |
| Weight: | 1.12 lb |
| Additional Features: | Satin And Black |
| Color: | Black |
| Length: | 15.24 cm |
Package Contents:
- Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set
Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set 3.50 in Stainless Steel Throwing Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Rite Edge 12pc Two Team Kunai Set 3.50 in Throwing Knife, Black cord wrapped, 211540 , MPN: 211540 , UPC: 801608015409 , Code: 18D-KN5-CN211540-211540
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare