1 of 3 images
Rite Edge Whitetail Hunter
2 of 3 images
Rite Edge Whitetail Hunter
3 of 3 images
Rite Edge Whitetail Hunter
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 6 in
- Overall Length:
- 10.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown And Blue Pakkawood And White Resin
Code: 18D-KN1-PA203438-203438
MPN: 203438
UPC: 801608034387
$31.99
Product Info for Rite Edge Whitetail Hunter 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
10.5" (26.67cm) overall. 6" (15.24cm) natural finish stainless blade. Brass guard. Full tang. Brown and blue pakkawood and white resin handle. Brown leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Rite Edge Whitetail Hunter 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Rite Edge |
| Blade Length: | 6 in |
| Overall Length: | 10.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Handle Color: | Brown And Blue Pakkawood And White Resin |
| Weight: | 0.92 lb |
| Length: | 26.67 cm |
Package Contents:
- Rite Edge Whitetail Hunter
Rite Edge Whitetail Hunter 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Rite Edge Whitetail Hunter 6.00 in Fixed Blade Knife, Brown and blue pakkawood and white resin, 203438 , MPN: 203438 , UPC: 801608034387 , Code: 18D-KN1-PA203438-203438
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare