Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Package Type:
- Box
- Included Accessories:
- None
- Length:
- 12 in
- Width:
- 16 in
- Depth/Thickness:
- 2 in
- Quantity:
- 1
Code: 2BD-TDA-BFSP-RE777
MPN: RE777
UPC: 811603000607
Product Info for Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat
Our Big Foot Replacement seat fits most Big Foot Hang-On treestands. The 16 x 12 seat with a 2 thick foam seat pad provides all day comfort. It attaches quickly with two straps and side-release buckles. The water-resistant polyester shell provides lasting durability.![]()
Specifications for Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat:
| Manufacturer: | Rivers Edge Treestands |
| Color: | Black |
| Package Type: | Box |
| Included Accessories: | None |
| Length: | 12 in |
| Width: | 16 in |
| Depth/Thickness: | 2 in |
| Quantity: | 1 |
| Gender: | Unisex |
Features of Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat
- Fits most Big Foot Hang-On Treestands
- 16" x 12" Seat
- 2" thick foam seat pad for all day comfort
- Attaches quickly with 2 straps and side-release buckles
- Water-resistant polyester shell for lasting durability
Package Contents:
- Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat
Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat Orderable Models
List of Orderable Models
- Rivers Edge Treestands Big Foot Replacement Seat, Black, RE777 , MPN: RE777 , UPC: 811603000607 , Code: 2BD-TDA-BFSP-RE777