1 of 2 images
Rough Rider Bowie Brown G10
2 of 2 images
Rough Rider Bowie Brown G10
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 9 in
- Overall Length:
- 14.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown G10
- Color:
- Brown
Code: 18I-KN1-RR2317-TR1102
MPN: RR2317 / TR1102
UPC: 871373123173
List: $59.95Save 27%
$43.99
Product Info for Rough Ryder Bowie Brown 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
14.13" (35.89cm) overall. 9" (22.86cm) satin finish stainless bowie blade. Brown G10 handle. Stainless guard and pommel. Black nylon belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Rough Ryder Bowie Brown 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Rough Rider |
| Blade Length: | 9 in |
| Overall Length: | 14.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Weight: | 2.4 lb |
| Color: | Brown |
| Length: | 35.89 cm |
Package Contents:
- Rough Rider Bowie Brown G10
Rough Ryder Bowie Brown 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Rough Ryder Bowie Brown 9.00 in Fixed Blade Knife, Brown G10, TR1102 , MPN: RR2317 / TR1102 , UPC: 871373123173 , Code: 18I-KN1-RR2317-TR1102
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare