Tap Tap to Zoom
Product Info for RS Regulate Yugo Front Biased Lower Yugo/Serbian Type Rifles Rifle Rail Mount
In 2012" RS Regulate began rolling out the first models of the AK-300 Modular Side Mount System" which now features six fully modular uppers and nine different lowers: a front-biased" a rear-biased" and a full-length lower for most Eastern European AK side rails; a front-biased and full-length lower for Yugo/Serbian rifles; a PSL and and Romanian M10/RH10 rifles; a Century Arms proprietary side rail; and even a rear-biased lower for Czech vz. 58s.![]()
Specifications for RS Regulate Yugo Front Biased Lower Yugo/Serbian Type Rifles Rifle Rail Mount:
| Manufacturer: | RS Regulate |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminium |
| Base/Mount Type: | Side Mount |
| Gun Make: | Zastava |
| Gun Model: | Zastava M21, Zastava M77, Zastava M70 |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 5.71 in |
| Width: | 1.88 in |
| Weight: | 3.37 oz |
Features of RS Regulate Yugo Front Biased Lower Yugo/Serbian Type Rifles Rifle Rail Mount:
- Yugo Front-Biased Lower
Package Contents:
- RS Regulate Yugo Front Biased Lower Yugo/Serbian Type Rifles Rifle Rail Mount
RS Regulate Yugo Front Biased Lower Yugo/Serbian Type Rifles Rifle Rail Mount Orderable Models
List of Orderable Models
- DEMO, RS Regulate Yugo Front Biased Lower, Modular Side Mount, Fits Yugo/Serbian Type Rifles, Not Compatible with Folding Stocks, Matte Finish, Black, AK-306MS , MPN: AK-306MS-DEMO , Code: 61Z-MT-9A3DC6B8-AK-306MS-DEMO-OB-A
- RS Regulate Yugo Front Biased Lower, Modular Side Mount, Fits Yugo/Serbian Type Rifles, Not Compatible with Folding Stocks, Matte Finish, Black, AK-306MS , MPN: AK-306MS , UPC: 617395300143 , Code: 61Z-MT-9A3DC6B8-AK-306MS