1 of 2 images
S-TEC Folding Hunting Knife
2 of 2 images
S-TEC Folding Hunting Knife
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 6 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN-STT2210592-T2210592
MPN: T2210592
UPC: 849904076229
$39.99
Product Info for S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife
8.5" (21.59cm) closed. 6" (15.24cm) satin finish stainless clip point blade. Brown wood handle. Brown leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 6 in |
| Closed Length: | 8.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 0.64 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- S-TEC Folding Hunting Knife
S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Hunting 6.00 in Folding Knife, Brown wood, T2210592 , MPN: T2210592 , UPC: 849904076229 , Code: 4JK-KN-STT2210592-T2210592
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare