1 of 2 images
S-TEC Linerlock Brown STTS501BR
2 of 2 images
S-TEC Linerlock Brown STTS501BR
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN-STTS501BR-TS501BR
MPN: TS501BR
UPC: 849904020086
List: $59.95Save 33%
$39.99
Product Info for S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Brown G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Brown
S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Folding Knife, Brown G10, TS501BR , MPN: TS501BR , UPC: 849904020086 , Code: 4JK-KN-STTS501BR-TS501BR
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare