1 of 2 images
S-TEC Linerlock Green
2 of 2 images
S-TEC Linerlock Green
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Green
Code: 4JK-KN-STTS500GN-TS500GN
MPN: TS500GN
UPC: 849904020093
List: $64.96Save $4.97
$59.99
Product Info for S-TEC Linerlock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Green G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Linerlock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Green
S-TEC Linerlock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Linerlock 3.75 in Folding Knife, Green G10, TS500GN , MPN: TS500GN , UPC: 849904020093 , Code: 4JK-KN-STTS500GN-TS500GN
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare