1 of 3 images
S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K
2 of 3 images
S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K
3 of 3 images
S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Kangaroo G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- K
Code: 4JK-KN-STTS501K-TS501K
MPN: TS501K
UPC: 849904020079
List: $59.95Save 37%
$37.99
Product Info for S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Kangaroo G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Kangaroo G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | K |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Kangaroo
S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Folding Knife, Kangaroo G10, TS501K , MPN: TS501K , UPC: 849904020079 , Code: 4JK-KN-STTS501K-TS501K
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare