1 of 2 images
S-TEC Rapid Lock Black G10 STTS033
2 of 2 images
S-TEC Rapid Lock Black G10 STTS033
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN-STTS033-TS033
MPN: TS033
UPC: 849904021625
List: $39.95Save 17%
$32.99
Product Info for S-TEC Rapid Lock STTS033 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
4.5" (11.43cm) closed. 3.25" (8.26cm) black finish stainless blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Rapid Lock STTS033 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black G10 |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Black G10
S-TEC Rapid Lock STTS033 3.25 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Rapid Lock STTS033 3.25 in Folding Knife, Black G10, TS033 , MPN: TS033 , UPC: 849904021625 , Code: 4JK-KN-STTS033-TS033
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare