1 of 2 images
S-TEC Rapid Lock Black G10
2 of 2 images
S-TEC Rapid Lock Black G10
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN-STTS031-TS031
MPN: TS031
UPC: 849904021601
List: $39.95Save 35%
$25.89
Product Info for S-TEC Rapid Lock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
4.5" (11.43cm) closed. 3.25" (8.26cm) black finish stainless drop point blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Orange backspacer. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Rapid Lock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black G10 |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Black G10
S-TEC Rapid Lock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Rapid Lock 3.25 in Folding Knife, Black G10, TS031 , MPN: TS031 , UPC: 849904021601 , Code: 4JK-KN-STTS031-TS031
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare