1 of 1 images
S-TEC Rapid Lock Green
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Green
Code: 4JK-KN-STTS016GN-TS016GN
MPN: TS016GN
UPC: 849904002242
$39.99
Product Info for S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) bead blast finish stainless blade. Green G10 handle. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Green
S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Rapid Lock 4.00 in Folding Knife, Green G10, TS016GN , MPN: TS016GN , UPC: 849904002242 , Code: 4JK-KN-STTS016GN-TS016GN
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare