1 of 1 images
S-TEC Steampunk Framelock
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Bead Blast Finish Stainless
- Additional Features:
- Pocket Clip
Code: 4JK-KN-STT20315-T20315
MPN: T20315
UPC: 871373579581
$15.95
Product Info for S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) bead blast finish stainless blade. Bead blast finish stainless handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Bead Blast Finish Stainless |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Steampunk Framelock
S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Folding Knife, Bead blast finish stainless, T20315 , MPN: T20315 , UPC: 871373579581 , Code: 4JK-KN-STT20315-T20315
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare