Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Textured Synthetic
- Color:
- Black
Code: 2MO-KN-AC51231-51231
MPN: 51231
UPC: 027925512319
Product Info for Smiths Smith's Sharpeners EdgeSport Combo 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish 420 stainless blade. Black textured synthetic handle. Comes with two-stage sharpener with carbide and ceramic blades, non-slip feet, and lanyard hole. Clam packed.![]()
Specifications for Smiths Smith's Sharpeners EdgeSport Combo 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Smiths |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | Black Textured Synthetic |
| Weight: | 0.38 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Smith's Sharpeners EdgeSport Combo
Smiths Smith's Sharpeners EdgeSport Combo 3.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Smiths Smith's Sharpeners EdgeSport Combo 3.00 in Folding Knife, Black textured synthetic, 51231 , MPN: 51231 , UPC: 027925512319 , Code: 2MO-KN-AC51231-51231