1 of 1 images
Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 4.625in, 1/2x28, Black, 14401
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
Customer Reviews
Most Recent Reviews
Perfect fitment and lockup on this barrel. My groups were tighter on paper, im very happy with it and would buy it again
- Color:
- Black
- Barrel Length:
- 4.625 in
- Caliber:
- 9mm Luger
- Gun Make:
- Smith & Wesson
- Gun Model:
- Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in
- Weight:
- 5 oz
Code: SN-PTB-14401-14401
MPN: 14401
UPC: 022188900965
List: $147.45Save 12%
$129.99
Product Info for Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
Barrel fits any M&P M2.0 chambered in 9MM with a 4.25in slide. Will not fit M&P M1.0 models.![]()
Specifications for Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | Smith & Wesson |
| Color: | Black |
| Barrel Length: | 4.625 in |
| Threads per Inch: | 1/2x28 |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Gun Make: | Smith & Wesson |
| Gun Model: | Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in |
| Weight: | 5 oz |
Package Contents:
- Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- Smith & Wesson M&P 9 M2.0 4.25in 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 4.625in, 1/2x28, Black, 14401 , MPN: 14401 , UPC: 022188900965 , Code: SN-PTB-14401-14401
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare