Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Anodized Matte
- Fabric/Material:
- Aircraft Grade Aluminum
- Gun Rail:
- Picatinny
- Length:
- 1.9 in
- Width:
- 1.6 in
- Height:
- 1.5 in
- Weight:
- 2.8 oz
- Included Accessories:
- Allen Wrench
- Condition:
- New
- Quantity:
- 1
Code: 20Q-T8-3SLBM-MBRQR
MPN: MBRQR
UPC: 840354106641
Product Info for Sniper 3 Slot Barrel Mounts w/Universal Picatinny Weaver Rail
The Sniper 3 Slot Barrel Mount w/ Universal Picatinny Weaver Rail allows you to mount sights, lights and lasers to your barrel without interfering with the primary weapon sights. This barrel mount engineered by the experts at Sniper features aircraft grade aluminum construction with a hard coat anodized finish that ensures a strong and dependable accessory. The Sniper 3 Slot Barrel Mount Rail System has a mounting clamp that can adjust from 0.5 inches to 1 inches, giving you the perfect fit every time. When you need an additional Picatinny/Weaver rail to mount sights, lights or lasers to your barrel, look no further than the Sniper Picatinny/Weaver 3 Slot Barrel Mount.![]()
Specifications for Sniper 3 Slot Barrel Mounts w/Universal Picatinny Weaver Rail:
| Manufacturer: | Sniper |
| Color: | Black |
| Finish: | Anodized Matte |
| Fabric/Material: | Aircraft Grade Aluminum |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Length: | 1.9 in |
| Width: | 1.6 in |
| Height: | 1.5 in |
| Weight: | 2.8 oz |
| Included Accessories: | Allen Wrench |
| Condition: | New |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Sniper 3 Slot Barrel Mount W/Universal Picatinny Weaver Rail
Sniper 3 Slot Barrel Mounts w/Universal Picatinny Weaver Rail Orderable Models
List of Orderable Models
- Sniper 3 Slot Barrel Mount W/Universal Picatinny Weaver Rail, Black, For Flashlight or Sight MBRQR , MPN: MBRQR , UPC: 840354106641 , Code: 20Q-T8-3SLBM-MBRQR
Sniper 3 Slot Barrel Mounts w/Universal Picatinny Weaver Rail Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- USED, Sniper 3 Slot Barrel Mount W/Universal Picatinny Weaver Rail, Black, For Flashlight or Sight MBRQR , MPN: MBRQR-EDEMO , Code: 20Q-T8-3SLBM-MBRQR-EDEMO-RE-C