Tap Tap to Zoom
- Width:
- 1.7 ft
- Length:
- 1.7 ft
- Quantity:
- 1
- Color:
- Wood
- Condition:
- New
- Height:
- 0.5 in
Code: Z53-CPF-BAMLCOREXT-CK-118TR
MPN: CK-118TR
UPC: 4960589014309
Buy Together and Save
Product Info for Snow Peak Bamboo Left Corner Extension
The Snow Peak Bamboo Left Corner Extension is a versatile piece of Camp Furniture that improves the functionality of your Iron Grill Table. You can never have too much space when you're preparing food, cooking, and eating, and the Snow Peak Bamboo Left Corner Extension helps you create a wraparound cooking and dining space by extending the table 90 degrees to the left. If you're looking to take your camp kitchen and outdoor dining space to the next level, pick one up today!![]()
Specifications for Snow Peak Bamboo Left Corner Extension:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Width: | 1.7 ft |
| Length: | 1.7 ft |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Wood |
| Condition: | New |
| Height: | 0.5 in |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Home, Camping |
| Fabric/Material: | Laminate Bamboo, Aluminum, Stainless Steel |
| Weight: | 5.2 lb |
| Dimensions: | 1.7x1.7x0.5 in |
Package Contents:
- Snow Peak Bamboo Left Corner Extension
Snow Peak Bamboo Left Corner Extension Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Bamboo Left Corner Extension, One Size, CK-118TR , MPN: CK-118TR , UPC: 4960589014309 , Code: Z53-CPF-BAMLCOREXT-CK-118TR
Snow Peak Bamboo Left Corner Extension Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak Bamboo Left Corner Extension, One Size, CK-118TR , MPN: CK-118TR-DMO , Code: Z53-CPF-BAMLCOREXT-CK-118TR-DMO-OB-A
- Snow Peak Bamboo Left Corner Extension, Light Brown, CK-118T , MPN: CK-118T , UPC: 4960589142330 , Code: Z53-CPF-BAMLCOREXT-CK-118T