Tap Tap to Zoom
- Color:
- Wood New
Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080R
MPN: CK-080R
UPC: 4960589853915
Product Info for Snow Peak Entry IGT Table
Designed in Japan, the laminated wood Entry IGT Table is for those beginning their camp kitchen customization. Use the Entry IGT Table at home or outside for a low height cooking and dining space. Add preferred inserts into the three units of space or simply use with the included wood surfaces as a standalone table. The Entry IGT Table features foldable legs for compact storage.![]()
Please note, alternative inserts sold separately.
Specifications for Snow Peak Entry IGT Table:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Color: | Wood New |
| Weight: | 11.9 lb |
| Fabric/Material: | Laminated Wood, Aluminum Alloy, Steel |
| Dimensions: | 15.7 x 32.8 x 17.3 in |
| Length: | 32.8 in |
| Height: | 15.7 in |
| Width: | 17.3 in |
| Application: | Camping |
| Age Group: | Adults |
| Condition: | New |
Features of Snow Peak Entry IGT Table
- Collapsible, customizable with IGT inserts
Package Contents:
- Snow Peak Entry IGT Table
- Main unit
- 1 unit bamboo insert (x2)
- 1/2 bamboo insert (x2)
Snow Peak Entry IGT Table Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Renewed Entry IGT Table, CK-080R , MPN: CK-080R , UPC: 4960589853915 , Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080R
Snow Peak Entry IGT Table Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak Entry IGT, One Size, CK-080 , MPN: CK-080-DMO , Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080-DMO-OB-A
- USED Snow Peak Entry IGT, One Size, CK-080, EDEMO3, Condition Parts Only/Salvage, Defective , MPN: CK-080-EDEMO3 , Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080-EDEMO-DF-F
- USED Snow Peak Entry IGT, One Size, CK-080, EDEMO2, Used, Condition Like New , MPN: CK-080-EDEMO2 , Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080-EDEMO2
- Snow Peak Entry IGT, One Size, CK-080 , MPN: CK-080 , Code: Z53-C52-SP13WK-CK-080