Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
- Size:
- Large
- Color:
- Black
- Fabric/Material:
- Neoprene
- Length:
- 10.6 in
- Width:
- 3.54 in
Code: Z53-CSA-RTY12SP-UG-551
MPN: UG-551
UPC: 4960589015061
Product Info for Snow Peak Home/Camp Burner Case
Designed for safe storage and transportation, the Home & Camp Burner Neoprene Case helps preserve the longevity of the Home & Camp Burner. The Home & Camp Burner slips safely into the soft, neoprene sleeve and buckles securely. A convenient handle allows makes it easy to carry.![]()
Specifications for Snow Peak Home/Camp Burner Case:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Size: | Large |
| Color: | Black |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Home, Camping |
| Fabric/Material: | Neoprene |
| Length: | 10.6 in |
| Width: | 3.54 in |
| Weight: | 4.23 oz |
| Stove Accessory: | Case |
Package Contents:
- Snow Peak Home/Camp Burner Case
Snow Peak Home/Camp Burner Case Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Home/Camp Burner Case, Large, UG-551 , MPN: UG-551 , UPC: 4960589015061 , Code: Z53-CSA-RTY12SP-UG-551