Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Show with deals only:
Buy Together and Save
Product Info for Snow Peak LI Stove Joint Kit
The stainless steel Li Stove Joint Kit integrates the powerful GigaPower Li Stove into the IGT System. Set the Li Stove Joint Kit into the frame, then place the GigaPower Li Stove on top. The Li Stove Joint Kit takes up 1.5 units in the IGT Frame.![]()
Specifications for Snow Peak LI Stove Joint Kit:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Color: | Stainless |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Cooking |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Length: | 15 in |
| Width: | 14 in |
| Weight: | 2.2 lb |
| Dimensions: | 15x14 in |
| Stove Accessory: | Stove Extra |
Package Contents:
- Snow Peak LI Stove Joint Kit
Snow Peak LI Stove Joint Kit Orderable Models
List of Orderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak LI Stove Joint Kit, One Size, GP-040 , MPN: GP-040-DMO , Code: Z53-CSA-SNP0280-GP-040-DMO-OB-A
- Snow Peak LI Stove Joint Kit, One Size, GP-040 , MPN: GP-040 , UPC: 4960589194360 , Code: Z53-CSA-SNP0280-GP-040