Tap Tap to Zoom
- Color:
- Stainless Steel
- Size:
- One Size
- Width:
- 1.5 in
- Length:
- 4.5 in
Code: Z53-CKW-SNPK6-CS-372
MPN: CS-372
UPC: 4960589012473
Buy Together and Save
Product Info for Snow Peak Measurel Multi Measuring Spoon
Manufactured in Japan, the Measuring Spoon is made of sturdy stainless steel. Use it for precise indoor or outdoor cooking, whether measuring coffee, liquid or oats. The Measuring Spoon features measuring lines and a handle for hanging, and with a two-tablespoon capacity, its an essential kitchen tool. Pair the Measuring Spoon with the Field Barista Set or Kitchen Tool Set.![]()
Specifications for Snow Peak Measurel Multi Measuring Spoon:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Application: | Camping |
| Color: | Stainless Steel |
| Size: | One Size |
| Width: | 1.5 in |
| Length: | 4.5 in |
| Diameter: | 1 in |
| Age Group: | Adults |
| Weight: | 1.7 oz |
Package Contents:
- Snow Peak Measurel Multi Measuring Spoon
Snow Peak Measurel Multi Measuring Spoon Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Measurel Multi Measuring Spoon, One Size, CS-372 , MPN: CS-372 , UPC: 4960589012473 , Code: Z53-CKW-SNPK6-CS-372