Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Show with deals only:
Product Info for Snow Peak Shimo Growler
The Shimo Growler is a large-capacity, vacuum-insulated pitcher. The growler is made of stainless steel and features a wide mouth with a lid, double handle, and a rubber bottom. Use the Shimo Growler as an ice bucket or serve cold or hot beverages. Pair the Shimo Growler with the Stainless Vacuum-Insulated Mug in 450ml for insulated drinks.![]()
Specifications for Snow Peak Shimo Growler:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Color: | Stainless Steel |
| Fabric/Material: | Stainless Steel, Silicone Rubber |
| Diameter: | 5.6 in |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Camping |
| Weight: | 2.6 lb |
| Capacity: | 1900 ml |
Package Contents:
- Snow Peak Shimo Growler
Snow Peak Shimo Growler Orderable Models
List of Orderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak Shimo Growler, One Size, TW-530 , MPN: TW-530-DMO , Code: Z53-ZG-SNPK37-TW-530-DMO-OB-A
- Snow Peak Shimo Growler, One Size, TW-530 , MPN: TW-530 , UPC: 4960589017331 , Code: Z53-ZG-SNPK37-TW-530