Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Quantity:
- 1
- Volume:
- 450 ml
- Condition:
- New
Code: Z53-ZG-RTY108SP-MGC-058
MPN: MGC-058
UPC: 4960589853458
Product Info for Snow Peak Silicone Lid, 450ml
Made entirely of durable silicone, the 450mL Silicone Lid is a cover designed to transform the Ti-Double H450 Stacking Mug, Ti-Single 450 Cup, Ti-Double 450 Mug, and the Stainless Vacuum-Insulated Mug in 450ml into travel-safe beverage containers and protects from dust and debris. The snug fit secures easily onto the top of the drinkware with an open lip for drinking and insulating hot and cold beverages.![]()
Specifications for Snow Peak Silicone Lid, 450ml:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Silicone Rubber |
| Quantity: | 1 |
| Volume: | 450 ml |
| Condition: | New |
| Diameter: | 3.9 in |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Camping |
| Weight: | 1.4 oz |
Package Contents:
- Snow Peak Silicone Lid, 450ml
Snow Peak Silicone Lid, 450ml Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Silicone Lid, 450ml, One Size, MGC-058 , MPN: MGC-058 , UPC: 4960589853458 , Code: Z53-ZG-RTY108SP-MGC-058
Snow Peak Silicone Lid, 450ml Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Snow Peak Silicone Lid - 450ml, MGC-055 , MPN: MGC-055 , UPC: 4960589014965 , Code: Z53-ZG-RTY108SP-MGC-055