Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Show with deals only:
Buy Together and Save
Product Info for Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case
The Floga Storage Case is a carrying case designed to safely store the Floga. The case is made of strong cotton canvas with high durability. The Floga Storage Case features a carrying handle, hook and loop closure, two adjustable internal sleeves, and an external mesh pocket.![]()
Specifications for Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Color: | Black, Beige |
| Size: | Large |
| Age Group: | Adults |
| Fabric/Material: | Cotton Canvas No.6, Paraffin Processing |
| Weight: | 14.1 oz |
| Length: | 8.6 in |
| Width: | 7.4 in |
Features of Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case
- Durable Cotton Canvas;
- Carrying Handle;
Package Contents:
- Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case
Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case Orderable Models
List of Orderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case, Large, UG-524 , MPN: UG-524-DMO , Code: Z53-CFA-TFWC21-UG-524-DMO-OB-A
- Snow Peak Takibi Floga Wall Carry Case, Large, UG-524 , MPN: UG-524 , UPC: 4960589017539 , Code: Z53-CFA-TFWC21-UG-524