Tap Tap to Zoom
- Color:
- No Color
- Size:
- One Size
Code: Z53-MU-SNP0321-TW-020
MPN: TW-020
UPC: 4960589000777
Product Info for Snow Peak Titanium Sake Cup
Made in Japan, the Titanium Sak Cup is intended for both hot and cold sak. The durable, yet elegant design of the Titanium Sak Cup offers an elevated drinking experience, anywhere. The vacuum-sealed double walls provide insulation and the premium titanium is flavor neutral. Pair the Titanium Sake Cup with the Titanium Sake Bottle.![]()
Specifications for Snow Peak Titanium Sake Cup:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Application: | Outdoor |
| Color: | No Color |
| Size: | One Size |
| Height: | 1.7 in |
| Bottle Diameter: | 0.3 in |
| Weight: | 0.8 oz |
| Capacity: | 1.85 fl oz / 55 ml |
| Fabric/Material: | Titanium |
Package Contents:
- Snow Peak Titanium Sake Cup
Snow Peak Titanium Sake Cup Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Titanium Sake Cup, One Size, TW-020 , MPN: TW-020 , UPC: 4960589000777 , Code: Z53-MU-SNP0321-TW-020