Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
Code: Z53-C52-SNPK2-CK-304
MPN: CK-304
UPC: 4960589851621
Product Info for Snow Peak TTA Side Table
The TTA Side Tray is a component of the IGT system and TTA series that connects to tables and Low Beach Chairs. It can be used as a small table or as a rotating drawer when connected under a table to keep your IGT set-up organized and tidy. To use the TTA Side Tray, insert and screw into the TTA Clamp and adjust tension.![]()
Please note: the TTA Clamp is required for assembly and is sold separately.
Specifications for Snow Peak TTA Side Table:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Size: | One Size |
| Weight: | 2.2 lb |
| Fabric/Material: | Stainless Steel, Rubber |
| Capacity: | 2.2 lb |
| Depth/Thickness: | 7.9 in |
| Height: | 1.1 in |
| Application: | Camping |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- Snow Peak TTA Side Table
Snow Peak TTA Side Table Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak TTA Side Table, One Size, CK-304 , MPN: CK-304 , UPC: 4960589851621 , Code: Z53-C52-SNPK2-CK-304