1 of 2 images
Spuhr Rifle Scope Mount, 0 MIL/0 MOA H-38 mm/1.5L-141 mm/5.55 W-154 g/5.4 oz, Black, SCP-3022
2 of 2 images
Spuhr Rifle Scope Mount, 0 MIL/0 MOA H-38 mm/1.5L-141 mm/5.55 W-154 g/5.4 oz, Black, SCP-3022
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Height:
- 38 mm
- Color:
- Black
- Tube Diameter:
- 30 mm
- Ring Height:
- 7 mm
- Included Accessories:
- 10-Degree Wedge
Code: SPR-SCM-MHS226-SCP-3022
MPN: SCP-3022
UPC: 7340150712242
List: $379.99Save $29.99
$350.00
Product Info for Spuhr SCP-3022 Rifle Scope Mounts
0 MIL/0 MOA H: 38 mm/1.5 L: 141 mm/5.55 W: 154 g/5.4 oz![]()
Specifications for Spuhr SCP-3022 Rifle Scope Mounts:
| Manufacturer: | Spuhr |
| Height: | 38 mm |
| Color: | Black |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Ring Height: | 7 mm |
| Length: | 141 mm |
| Included Accessories: | 10-Degree Wedge |
| Weight: | 5.4 oz |
Package Contents:
- Spuhr SCP-3022 Rifle Scope Mounts
Spuhr SCP-3022 Rifle Scope Mounts Orderable Models
List of Orderable Models
- Spuhr Rifle Scope Mount, 0 MIL/0 MOA H-38 mm/1.5L-141 mm/5.55 W-154 g/5.4 oz, Black, SCP-3022 , MPN: SCP-3022 , UPC: 7340150712242 , Code: SPR-SCM-MHS226-SCP-3022
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare