1 of 3 images
Steel Will Spica F44-01 Linerlock
2 of 3 images
Steel Will Spica F44-01 Linerlock
3 of 3 images
Steel Will Spica F44-01 Linerlock
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 28V-KN-SMGF4401-F44-01
MPN: F44-01
UPC: 850002462890
List: $139.99Save 51%
$67.99
Product Info for Steel Will Spica F44-01 Linerlock
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash finish 154CM stainless blade. Black aluminum handle. Extended tang. Pocket clip. Lanyard hole. Boxed.![]()
Specifications for Steel Will Spica F44-01 Linerlock:
| Manufacturer: | Steel Will |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Steel Will Spica F44-01 Linerlock
Steel Will Spica F44-01 Linerlock Orderable Models
List of Orderable Models
- Steel Will Spica F44-01 Linerlock , MPN: F44-01 , UPC: 850002462890 , Code: 28V-KN-SMGF4401-F44-01
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare