Product Info for Stoney Point T3T38-BXX PoleCat Compact Tripod - Bipod and Monopod Kit
In addition to being able to create your own Stoney Point ConvertaPod configuration from any of Stoney Point PoleCat Telescoping Monopods and Bipods, you can choose Stoney Point Compact Tripod T3T38-BXX - 3-section legs extend from 16" to 38", 20 oz. StoneyPoint Compact Tripod T3T38BXX allows independent leg positioning and infinite height adjustment on virtually any terrain - even on rocky ground and steep hillsides. Compact Tripod T3T38 BXX by Stoney Point sets up quickly and fold up instantly for compact transport. Joints articulate to any terrain, and fold to allow for compact field carry.image
Package Contents:
  • Stoney Point Pole Cat Compact Tripod T3T38-BXX
Related Products to Stoney Point T3T38-BXX PoleCat Compact Tripod - Bipod and Monopod Kit
List of Unorderable Models
  • Stoney Point PoleCat Compact Tripod, Bipod and Monopod, 38in Max Height - T3T38-BXX , MPN: T3T38-BXX , UPC: 787945048099 , Code: YP-TR-T3T38BXX