Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Black Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black
Code: FZ-KN2-TF1039LBK-TF-1039LBK
MPN: TF-1039LBK
UPC: 805319434382
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) stonewash finish 3Cr13 stainless clip point blade. Black aluminum handle. Extended tang. Pocket clip. Bomb shaped handle with WWII shark artwork. Boxed.![]()
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.2 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Black
TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK Orderable Models
List of Orderable Models
- TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK , MPN: TF-1039LBK , UPC: 805319434382 , Code: FZ-KN2-TF1039LBK-TF-1039LBK