1 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK
2 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK
3 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Black Sculpted Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black
Code: FZ-KN2-TF1042BK-TF-1042BK
MPN: TF-1042BK
UPC: 805319433941
$16.95
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK
Assisted opening. 5.5" (13.97cm) closed. 3.75" (9.53cm) black finish stainless tanto blade. Black sculpted aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 5.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Sculpted Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.36 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Black
TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK Orderable Models
List of Orderable Models
- TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK , MPN: TF-1042BK , UPC: 805319433941 , Code: FZ-KN2-TF1042BK-TF-1042BK
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare