Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black And Gray Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Gray
Code: FZ-KN2-TF1041GY-TF-1041GY
MPN: TF-1041GY
UPC: 805319433750
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 2.75" (6.99cm) bead blast finish 3Cr13 stainless Wharncliffe blade. Black and gray aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black And Gray Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.22 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Gray
TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY Orderable Models
List of Orderable Models
- TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY , MPN: TF-1041GY , UPC: 805319433750 , Code: FZ-KN2-TF1041GY-TF-1041GY