1 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
2 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
3 of 3 images
TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Snakeskin Pattern ABS
- Condition:
- New
Code: FZ-KN2-TF1043CA-TF-1043CA
MPN: TF-1043CA
UPC: 805319435372
$12.95
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) black finish 3Cr13 stainless blade. Snakeskin pattern ABS handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Snakeskin:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Snakeskin Pattern ABS |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
TAC Force Linerlock A/O Snakeskin Orderable Models
List of Orderable Models
- TAC Force Linerlock A/O Snakeskin , MPN: TF-1043CA , UPC: 805319435372 , Code: FZ-KN2-TF1043CA-TF-1043CA
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare