1 of 2 images
Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch, Black, 736283220759/R2-BP-BK
2 of 2 images
Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch, Coyote Brown, CBR2/R2-BP-CB
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
2 Models Available
Color
All
Search
List: $18.00
$17.99
List: $18.00
$17.99
Product Info for Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch
All Tacticon pistol and rifle magazine are equipped with a removable retention strap and can be attached to any piece of your equipment that accepts MOLLE.![]()
Specifications for Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch:
| Manufacturer: | Tacticon Armament |
| Height: | 5.75 in |
| Width: | 1 in |
| Size: | Double |
| Fabric/Material: | 500D Nylon |
| Length: | 4 in |
| Weight: | 4.6 oz |
| Gun Type: | Rifle |
Features of Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch
- Removable retention straps.
- Molle gear straps.
- Drain hole.
Package Contents:
- Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch
Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch Orderable Models
List of Orderable Models
- Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch, Coyote Brown, CBR2/R2-BP-CB , MPN: CBR2/R2-BP-CB , UPC: 850004931974 , Code: 5FK-RMP-JIUVF35-CBR2-R2-BP-CB
- Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch, Black, 736283220759/R2-BP-BK , MPN: 736283220759/R2-BP-BK , UPC: 736283220759 , Code: 5FK-RMP-JIUVF35-736283220759-R2-BP-BK
Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Tacticon Armament Double Rifle Mag Pouch, Tan, 736283220872/R2-BP-TN , MPN: 736283220872/R2-BP-TN , UPC: 736283220872 , Code: 5FK-RMP-JIUVF35-736283220872-R2-BP-TN
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare