Tap Tap to Zoom
Code: TKM-GBM-GSM375-TEK-R44-AR10
MPN: TEK-R44-AR10
UPC: 888151028247
Intended to be a great product for nearly any individual, we're sure you will love the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats.![]()
These Shooting Bench Mats through the skilled product experts at TekMat are made using dependable and reliable resources, in order to supply you with a product that is going to be effective for countless years. Designed utilizing some of the very best attainable substances and design, these unique Shooting Bench Mats through the product specialists at TekMat can last an exceptionally lengthy time.
TekMat has been generating high quality products for a number of years, and the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats is their very own manner of revealing how much they are concerned.
At OpticsPlanet, we make it our obligation to get the perfect solution for your needs, and showcasing the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats is one thing that we're happy to offer.
| Manufacturer: | TekMat |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Thermoplastic Fiber/Vulcanized Rubber |
| Length: | 44 in |
| Design: | AR-10 |
| Width: | 15 in |
| Depth/Thickness: | 0.25 in |
| Quantity: | 1 |