Tap Tap to Zoom
- Color:
- Red
- Quantity:
- 50 Pack
- Height:
- 9 in
- Width:
- 12 in
- Depth/Thickness:
- 0.0045 in
- Diameter:
- 15 in
- Size:
- Small
Code: 5IC-TG-PTGR19-6821-60
MPN: 6821-60
UPC: 718837568210
Product Info for Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets - 50 Pack
BRIGHT LIGHTNING's vivid neon-red bulls give you a bold, crisp sight-picture against a bright white background. The white bullseyes make it easier for marksmen to see the center of the target. Why use a target with a black bullseye when trying to spot your dark bullet holes? Thompson Target's Bright Lightning rifle and pistol targets not only give you a brilliant high definition down range image, but you will easy see every shot contrasted against the bright target.![]()
Choose Thompson Target when you're shooting for the best!
Specifications for Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets - 50 Pack:
| Manufacturer: | Thompson Target |
| Color: | Red |
| Fabric/Material: | Paper |
| Quantity: | 50 Pack |
| Height: | 9 in |
| Width: | 12 in |
| Depth/Thickness: | 0.0045 in |
| Diameter: | 15 in |
| Size: | Small |
Features of Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets - 50 Pack
- Bright neon red bullseyes for superior down range visibility
- Quality white 60 lb. vellum paper targets resist tearing and light glare
Package Contents:
- Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets - 50 Pack
Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets - 50 Pack Orderable Models
List of Orderable Models
- Thompson Target Bright Lightning 9x12in Paper Shooting Targets, 50 Pack, Red, Small, 6821-50 , MPN: 6821-60 , UPC: 718837568210 , Code: 5IC-TG-PTGR19-6821-60