Tap Tap to Zoom
- Color:
- Yellow
- Quantity:
- 50 Pack
- Height:
- 9 in
- Width:
- 12 in
- Depth/Thickness:
- 0.0045 in
- Diameter:
- 15 in
- Size:
- Small
Code: 5IC-TG-PTGR79-2221-60
MPN: 2221-60
UPC: 718837522212
Product Info for Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets - 50 Pack
For extreme high definition down range image and shot placement visibility, choose Sight-Bright shooting targets. Easily see even small caliber .22 from long distance!![]()
Thompson's new SIGHT-BRIGHT is a twist on the classic bulls-eye target with bright neon-red bullseyes on a fluorescent yellow background. The extreme color contrast results in a brighter target with better sight-to-target alignment. A scoring area is included on each target.
Designed for pistols and rifles at distances of 25to 100 yards.
Specifications for Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets - 50 Pack:
| Manufacturer: | Thompson Target |
| Color: | Yellow |
| Quantity: | 50 Pack |
| Height: | 9 in |
| Width: | 12 in |
| Depth/Thickness: | 0.0045 in |
| Diameter: | 15 in |
| Size: | Small |
Features of Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets - 50 Pack
- Bright fluorescent yellow and red for better sight-to-target alignment
- Dark bullet holes contrast with this bright target for easy visibility
Package Contents:
- Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets - 50 Pack
Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets - 50 Pack Orderable Models
List of Orderable Models
- Thompson Target Sight Bright 9x12 Paper Shooting Targets, 50 Pack, Yellow, Small, 2221-50 , MPN: 2221-60 , UPC: 718837522212 , Code: 5IC-TG-PTGR79-2221-60