Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
- Color:
- Black
- Fabric/Material:
- 6061-T6 Aluminum
- Weight:
- 3 lb
- Dimensions:
- 34x15x12 in
- Length:
- 34 in
- Width:
- 5 in
- Height:
- 2 in
Code: 5E3-BK5-GRBU-EQ-BIK-GER-BLA
MPN: EQ-BIK-GER-BLA
UPC: 746175137836
Product Info for Trxstle Geryon Universal Bike Packing System
The Geryon is the only universal rack system designed to work with any style of bike, from full suspension to road to e-bikes. Whether you're mountain biking, fishing, hunting, camping, gravel riding, or running errands around town, the Geryon will give you the on-bike storage you need.![]()
Specifications for Trxstle Geryon Universal Bike Packing System:
| Manufacturer: | Trxstle |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 6061-T6 Aluminum |
| Weight: | 3 lb |
| Application: | Biking |
| Dimensions: | 34x15x12 in |
| Length: | 34 in |
| Width: | 5 in |
| Height: | 2 in |
Features of Trxstle Geryon Universal Bike Packing System
- Integrated array of slots for Utility Straps and Cinch Straps
- Predrilled holes for Kolpin XL mounts
Package Contents:
- Trxstle Geryon Universal Bike Packing System
- Complete Utility Deck
- All Mounting Hardware
Trxstle Geryon Universal Bike Packing System Orderable Models
List of Orderable Models
- Trxstle Geryon Universal Bike Packing System, Medium, Black, Medium, EQ-BIK-GER-BLA , MPN: EQ-BIK-GER-BLA , UPC: 746175137836 , Code: 5E3-BK5-GRBU-EQ-BIK-GER-BLA
Trxstle Geryon Universal Bike Packing System Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Trxstle Geryon Universal Bike Packing System Utility Deck, Small, Black, Small, EQ-CAR-UTI-BLA , MPN: EQ-CAR-UTI-BLA , UPC: 746175149921 , Code: 5E3-BK5-GRBU-EQ-CAR-UTI-BLA