Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
- Color:
- Black
- Condition:
- New
Code: TRO-FA-DM28QT-TROLRFRS
MPN: TROLRFRS
UPC: 810030589570
Buy Together and Save
Product Info for TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch
Meant to be described as a superb product for almost any individual, we're certain you'll appreciate the TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch.![]()
Developed working with several of the most durable and long lasting substances around, these Rangefinder Accessories from TRYBE Optics will present you with an item which gives you years of stability.
TRYBE Optics has been making high quality products for a very long time, and the TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch is their particular way of revealing how much they are concerned.
Here at OpticsPlanet, we make it our responsibility to receive the perfect product for all of your specifications, and presenting the TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch is a thing that we're happy to offer.
Specifications for TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch:
| Manufacturer: | TRYBE Optics |
| Color: | Black |
| Condition: | New |
| Width: | 1.8 in |
| Wavelength: | 905 nm |
| Included Accessories: | Remote Switch |
| Battery Type: | Lithium, CR123 |
| Weight: | 8 oz |
| Length: | 6 in |
Package Contents:
- TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch
TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder Remote Switch Orderable Models
List of Orderable Models
- TRYBE Optics DiMA1000 Laser Rangefinder, Remote Switch, Black, TROLRFRS , MPN: TROLRFRS , UPC: 810030589570 , Code: TRO-FA-DM28QT-TROLRFRS
