Tap Tap to Zoom
Read More...
Read More...
Read More...
Read More...
- Color:
- Green
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 33.5 in
- Width:
- 10.5 in
Code: UM-GC-CP67-52082
MPN: 52082
UPC: 043699520824
Product Info for Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case
Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case 5208-2 on sale and available from our online store. OpticsPlanet, Inc is an Authorized US Distributor for Uncle Mike's Gun Storage.![]()
You'll be amazed at the detailing and workmanship of this Gun Case, especially when you see its low price tag.
- Durable, weather-resistant canvas, with snag-free zipper &leatherette accents
- Snag-free poly-padded lining keeps your gun protected & looking newer longer
- 33 1/2in x 10 1/2in (851 x 267 mm)
#5208-2
Specifications for Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case:
| Manufacturer: | Uncle Mike's |
| Color: | Green |
| Fabric/Material: | 600D polyester twill |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 33.5 in |
| Width: | 10.5 in |
| Padding: | Yes |
| Overall Length: | 33.5 in |
Features of Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case
- Durable, weather-resistant canvas, with snag-free zipper & leatherette accents
- Snag-free poly-padded lining keeps your gun protected & looking newer longer
Package Contents:
- Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case
Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case Orderable Models
List of Orderable Models
- Uncle Mike's Over/Under Shotgun Case, Green, Hang Tag, 52082 , MPN: 52082 , UPC: 043699520824 , Code: UM-GC-CP67-52082