Tap Tap to Zoom
Product Info for UST Spork Stainless Steel Multi-Tool
The UST Spork Multi-Tool has you covered at meal time and when you need a fast repair. A handy carabiner is included for quick and easy attachment to your gear, belt, or bag. Stainless steel construction ensures that this tool will hold up to demanding tasks.![]()
Specifications for UST Spork Stainless Steel Multi-Tool:
| Manufacturer: | UST |
| Included Accessories: | Attached carabiner |
| Weight: | 1.2 oz |
| Package Type: | Header Card |
| Width: | 2.1 in |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Quantity: | 1 |
| Overall Length: | 4 in |
Features of UST Spork Multi-Tool:
- Multi-tool capabilities include bottle opener
- can opener
- flat head screwdriver & pry tip
- and 3 position hex wrench.
Package Contents:
- UST Spork Multi-Tool
UST Spork Stainless Steel Multi-Tool Orderable Models
List of Orderable Models
- UST Spork Multi-Tool, 1146852 , MPN: 1146852 , UPC: 661120264095 , Code: WM-CKU-SPRMTL-1146852
- UST Spork Multi-Tool, Blue, 1156866 , MPN: 1156866 , UPC: 661120262800 , Code: WM-CKU-SPRMTL-1156866
UST Spork Stainless Steel Multi-Tool Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- UST Spork Multi-Tool, Green, 20-02199 , MPN: 20-02199 , UPC: 815608021995 , Code: WM-CKU-SPRMTL-20-02199