Tap Tap to Zoom
Read More...
Read More...
Read More...
Read More...
- Color:
- Matte Black
- Length:
- 3.94 in
- Condition:
- New
Code: 2NZ-WG1-USAF-MT-AFGP01
MPN: MT-AFGP01
UPC: 4717385555068
Product Info for UTG Pro Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny
UTG Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny, 6061-T6 Aluminum Construction Finished in a Matte Black Anodization, Lightweight, Ergonomic, and Slim Profile with Machined Grip Serrations and Squared Recoil Stops![]()
Specifications for UTG Pro Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny:
| Manufacturer: | UTG Pro |
| Color: | Matte Black |
| Finish: | Matte |
| Gun Make: | Universal |
| Length: | 3.94 in |
| Height: | 1.75 in |
| Weight: | 1.8 oz |
| Condition: | New |
| Mount Type: | Picatinny |
| Fabric/Material: | 6061-T6 Aluminum |
| Hand: | Ambidextrous |
| Attachment Type: | Picatinny |
Package Contents:
- Leapers UTG Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny
UTG Pro Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny Orderable Models
List of Orderable Models
- UTG Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny, Black, MT-AFGP01 , MPN: MT-AFGP01 , UPC: 4717385555068 , Code: 2NZ-WG1-USAF-MT-AFGP01
UTG Pro Pro Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- USED Leapers UTG Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny, Matte Black, MT-AFGP01, EDEMO7, Used, Condition Like New , MPN: MT-AFGP01-EDEMO7 , Code: 2NZ-WG1-USAF-MT-AFGP01-EDEMO7
- USED Leapers UTG Ultra Slim Angled Foregrip, Picatinny, Matte Black, MT-AFGP01, EDEMO8, Used, Condition Fair , MPN: MT-AFGP01-EDEMO8 , Code: 2NZ-WG1-USAF-MT-AFGP01-EDEMO8