1 of 2 images
UZI Axis Lock Drop Point
2 of 2 images
UZI Axis Lock Drop Point
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Tan G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: UZI-KN-UZKAXL2-UZK-AXL-2
MPN: UZK-AXL-2
UPC: 810112980868
$49.99
Product Info for UZI Axis Lock Drop Point
4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash and satin finish partially serrated 8Cr13MoV stainless drop point blade. Tan G10 handle. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for UZI Axis Lock Drop Point:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Tan G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- UZI Axis Lock Drop Point
UZI Axis Lock Drop Point Orderable Models
List of Orderable Models
- UZI Axis Lock Drop Point , MPN: UZK-AXL-2 , UPC: 810112980868 , Code: UZI-KN-UZKAXL2-UZK-AXL-2
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare