1 of 2 images
UZI Axis Lock Tanto
2 of 2 images
UZI Axis Lock Tanto
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: UZI-KN-UZKAXL3-UZK-AXL-3
MPN: UZK-AXL-3
UPC: 810112980875
$49.99
Product Info for UZI Axis Lock Tanto
4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash and satin finish partially serrated 8Cr13MoV stainless tanto blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for UZI Axis Lock Tanto:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- UZI Axis Lock Tanto
UZI Axis Lock Tanto Orderable Models
List of Orderable Models
- UZI Axis Lock Tanto , MPN: UZK-AXL-3 , UPC: 810112980875 , Code: UZI-KN-UZKAXL3-UZK-AXL-3
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare