Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
Product Info for Zeiss Air Cell Comfort Strap, Nylon, Black, Small, NSN 9005.9, 529113-0000-000
The Zeiss Air Cell Comfort Strap, Nylon, Black, Small, NSN 9005.9, 529113-0000-000 Color: Black, Fabric/Material: Nylon, Size: Medium, Length: 4 in, Package Type: Box, Width: 2.5 in, Height: 4 in, Depth/Thickness: 1 in, Condition: New. is here at OpticsPlanet with fantastic deals ! Please also check out more options for Zeiss Air Cell Comfort Strap.
Purchase your new Zeiss Air Cell Comfort Strap, Nylon, Black, Small, NSN 9005.9, 529113-0000-000 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Zeiss Air Cell Comfort Strap 529113is one of the most comfortablebinoculars strapmodels available. TheAir Cell Comfort Carrying Strapis a usefulbinocular accessorythat features air cushions embedded the fully adjustablestrapthat provide added comfort when carrying largerbinocularsover long periods of time. TheStrap also includes quick-release fasteners which allow thebinocular strapto be detached and reattached with ease.
Features:
Cushioned strap for comfort
Quick-release fasteners
Features of Zeiss Air Cell Comfort Strap
- Cushioned strap for comfort
- Quick-release fasteners
Package Contents:
- Zeiss Air Cell Comfort Strap
Specifications for Zeiss Air Cell Comfort Strap, Nylon, Black, Small, NSN 9005.9, 529113-0000-000
| Color | Black |
| Fabric/Material | Nylon |
| Size | Medium |
| Length | 4 in |
| Package Type | Box |
| Width | 2.5 in |
| Height | 4 in |
| Depth/Thickness | 1 in |
| Condition | New |