Tap Tap to Zoom
The Streamlight TLR-3 Compact Rail Mounted Tactical Light, CR2, Full Size USP Pistol Only, White, 125 Lumens, Black, 69222 Light Output: 125 lumens, Bulb Type: LED, Battery Type: CR2, Beam Color: White, Color: Black, Gun Model: Heckler & Koch USP, Length: 2.71 in, Weight: 2.32 oz, Gun Make: Heckler & Koch, Weather Resistance: Waterproof, Finish: Black, Included Accessories: 6 Interchangeable Keys, Condition: New, Gun Type: Pistol, Blade Material: Metal, Fabric/Material: Polymer, Overall Length: 2.75 in, Water Resistance Level: IPX-7. is here at OpticsPlanet with competitive prices Up to 50% Off! Please also check out more options for Streamlight TLR-3 Compact Rail Mounted Tactical Light.
Purchase your new Streamlight TLR-3 Compact Rail Mounted Tactical Light, CR2, Full Size USP Pistol Only, White, 125 Lumens, Black, 69222 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
| Light Output | 125 lumens |
| Bulb Type | LED |
| Battery Type | CR2 |
| Beam Color | White |
| Color | Black |
| Gun Model | Heckler & Koch USP |
| Length | 2.71 in |
| Weight | 2.32 oz |
| Gun Make | Heckler & Koch |
| Weather Resistance | Waterproof |
| Finish | Black |
| Included Accessories | 6 Interchangeable Keys |
| Condition | New |
| Gun Type | Pistol |
| Blade Material | Metal |
| Fabric/Material | Polymer |
| Overall Length | 2.75 in |
| Water Resistance Level | IPX-7 |