Tap Tap to Zoom
The Streamlight TLR-7A Weapon Light, 500 Lumens, Low Switch, 69422 Light Output: 500 lumens, Bulb Type: LED, Battery Type: CR123A Lithium, Beam Color: White, Color: Black, Beam Distance: 140 m, Length: 2.58 in, Weight: 2.4 oz, Battery Life: 1.5 Hours, Weather Resistance: Waterproof, Battery Quantity: 1, Additional Features: Low Switch, Condition: New, Gun Type: Pistol, Mount Type: Rail, Water Resistance Level: IPX-7. is here at OpticsPlanet with fantastic deals Up to 47% Off! Please also check out more options for Streamlight TLR-7X Weapon Light w/Rear Switch Options.
Purchase your new Streamlight TLR-7A Weapon Light, 500 Lumens, Low Switch, 69422 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
| Light Output | 500 lumens |
| Bulb Type | LED |
| Battery Type | CR123A Lithium |
| Beam Color | White |
| Color | Black |
| Beam Distance | 140 m |
| Length | 2.58 in |
| Weight | 2.4 oz |
| Battery Life | 1.5 Hours |
| Weather Resistance | Waterproof |
| Battery Quantity | 1 |
| Additional Features | Low Switch |
| Condition | New |
| Gun Type | Pistol |
| Mount Type | Rail |
| Water Resistance Level | IPX-7 |